DINNYÉS-KLUB NAGYKANIZSÁN!

Helyszín: Halis István Városi Könyvtár, Kálvin tér 5.

Az előadások kezdete: 18. 00 óra

Havi egy alkalommal vendégünk lesz Dinnyés József daltulajdonos, aki 8 előadást tart a magyar költészet remekeiből, Balassi Bálinttól napjainkig bemutatva a haza és az elszakadt területek költészetének jeles képviselőit.

Bérlet ára a 8 előadásra: 2000 Ft

Belépőjegy egy-egy előadásra: 400 ft

Bérlet és jegyrendelés: 93/319-202, illetve 30/3968-678

I. Tartsd meg azért népedet - október 11.

Énekek Bocskai Istvánról, Balassi Bálint énekei és a nemzet anyanyelvét megtartó zsoltáros nyelvről - Szenci Molnár Albert költészete.

 II. Szegény ország - november 8.

A latin és a német nyelv ellenében a XVIII. század költői teremtették meg a magyar nyelvű költészetet. A kuruc évek után született meg nemzeti irodalom. Többek között Baróti Szabó Dávid, Verseghy Ferenc, Nagy Imre, Virág Benedek, Pálóczi Horváth Ádám, Csokonai Vitéz Mihály és mások verseit hallhatók a műsorban.

III. Vigasztaló - december 13.

A szabadságharc bukása után a nemzeti liberalizmust kálvinista költők, a transzcendens igényeket katolikus költők, a gondolkodás feudális hátrányait a városi költők verselték meg.

 IV. Lélektől lélekig - január 10.

Az I. Világháború és az ország területi veszteségei az írótársadalmat új kihívások elé állította. A Haza fogalma megváltozott, az anyanyelv szerepe felértékelődött. Nemzeti ideológiák megváltoztatták Európa arculatát.

V. Fölfeszített nemzet - február 14.

Az elcsatolt területek magyar irodalmának önálló életét, kezdeti éveinek alkotásait ismerjük meg. Legendás nevek, ismeretlen alkotások: Sajó Sándor, Reményik Sándor, Mécs László, Győry Dezső, Olosz Lajos és sok más kiváló költő verse a Trianon utáni évtizedekből.

 VI. Néma antológiák – március 7.

A II. Világháború után az egész világot újra felosztották. Nemzeteket bénítottak meg a megváltoztathatatlannak tűnő politikai rendszerek. Ebben a mozdulatlannak tűnő állampolgári létben ismét a vers és a próza segített az embereknek felülemelkedni a napi ideológiai harc okozta sérüléseken.

VII. Ének sírás után - április 11.

A szocializmus irodalomszemlélete az elcsatolt területek magyar irodalmát az utódállamok irodalmának tulajdonítja, a diaszpóra alkotásait kirekesztette. Az egyetemes magyar irodalomhoz tartozó alkotások megismerése, megismertetése a cél.

VIII. Dallamos közérzetem - május 9.

“Részt venni vagy jelen lenni” volt a kérdés a szocialista kultúra idején. Ma sem különb a helyzet. Erre keresem a választ saját szövegű dalaimban.

Részletes  információ: www.dinnyes.com Tel: 30/3968-678