Könyvtárunk hagyományosan, ebben az évben is csatlakozott a nagykanizsai Múzeumok Éjszakájához, amelyben való aktív részvételünket a Thúry György Múzeum oklevéllel is elismerte.
Az idei rendezvény középpontjában az ókori Róma állt, ehhez kapcsolódva könyvajánlóval készültünk az érdeklődők számára. A kor hangulatának megidézéséhez könyvtárosaink is hozzájárultak: az ókori Rómát idéző jelmezekben fogadták a látogatókat, így téve még élményszerűbbé az estét. A programot tovább gazdagította az Élő Történelem Teaház két előadója, Benke Dániel és Musztács Krisztián, akik rövid, érdekfeszítő előadásokkal kalauzolták a közönséget az ókori római hadsereg világába.

